Mājas lapu izstrāde

Šodien savas mājas lapas izstrāde un esamība ir katra uzņēmuma goda un uzticamības jautājums. Praktiski ikviens lietotājs sākotnēji meklē informāciju par precēm, pakalpojumiem vai uzņēmumu tieši internetā. Apsveicami, ja par primāro izziņas avotu šajos meklējumos kalpo tieši Jūsu mājas lapa nevis izziņas dienests vai atsauksmes forumos vai portālos.

mājas lapas izstrāde

Mājas lapas izveides cenas

Viens no pirmajiem jautājumiem ikvienam pasūtītājam ir – “Ck maksā mājas lapas izveide?” Jautājums ir vienkāršs un reizē arī sarežģīts, jo cenu ietekmē daudzi faktori. Tas ir līdzīgi kā jautāt, cik izmaksā mājas celtniecība? Vienam tā būs neliela ēka ar dažām istabām, citam milzīga māja ar padsmit istabām, bet vēl kādam muiža. Lai ieviestu lielāku skaidrību, uzreiz pateiksim, ka vienkārša – vizītkartes tipa mājas lapa ar dažām sadaļām un pamatinformāciju par uzņēmumu izmaksās aptuveni 350 eur.

Lielākām un sarežģītākām mājas lapām cenu ietekmē plānotā tīmekļa vietnes funkcionalitāte, dizains, valodu atbalsts un citi faktori.

Citas izmaksas

Papildus faktors, kas jāņem vērā, izstrādājot mājas lapu, ir saturs, vizuālie materiāli, domēna reģistrācija, dizains un hostings.

Attēli un citi vizuālie materiāli

Kvalitatīvas fotogrāfijas bez autortiesībām mūsdienās ir iespējams atrast, taču ne vienmēr. Ja fotogrāfijas ir jāpērk, tās var piegādāt klients vai arī ir jārēķinas ar papildus izmaksām. Lejupielādēt attēlus ar nezināmām autortiesībām ir bīstami, jo agri vai vēlu var parādīties īpašnieks un pieprasīt kompensāciju par darba nelicencētu izmantošanu.

Saturs

Lielie ārzemju portāli un interneta veikali nepiedāvā saturu latviešu valodā, taču bez kvalitatīva satura nevar iztikt nekādi. Mērķauditorijai pielāgoti teksti ir tas mainīgais, kas ļauj piesaistīt jaunus apmeklētājus no Google un palīdz pārvērst tos par reāliem pircējiem. Ja mājas lapai ir veikta seo optimizācija, iespēja piesaistīt bezmaksas apmeklētājus no interneta meklētājiem ir augstāka, taču saturam ir jābūt uzticību raisošam.

Tas nozīmē, ka katram uzņēmumam vienmēr ir dilemma – veidot saturu pašiem vai uzticēt šo pienākumu profesionāļiem. Arī iMedia piedāvā izveidot klientu mājas lapām pielāgotu un optimizētu saturu. Šādas mājas lapas izstrādes cena sākas no 500 eur, taču precīzas izmaksas, protams, ir atkarīgas no vēlamā satura apjoma.

Dizains

Ir uzņēmumi, kas iegulda lielus līdzekļus unikāla dizaina izstrādē un tikai nedaudz vēlāk atklāj, ka tas neatbilst lietotāju vajadzībām. Ja Jums ir ierobežoti resursi, mājas lapas izstrādē pievērsiet lielāku uzmanību tās funkcionalitātei. Dizains, protams, ir svarīgs un vietnei ir jābūt vizuāli pievilcīgai, bet nevajag uz to likt galveno uzsvaru.

Hostings un administrēšana

Mājas lapas uzturēšana jeb hostings ir vajadzīgs katram web resursam neatkarīgi no tā lieluma vai apmeklētāju plūsmas. Maksa par šo pakalpojumu var svārstīties no 40 eur gadā, līdz vairākiem simtiem un pat tūkstošiem eiro par atsevišķa servera īri.

Mājas lapas administrēšanu pēc tās uzstādīšanas var veikt uzņēmuma darbinieki vai arī šo pienākumu var uzticēt kā ārpakalpojumu.

Domēna reģistrācija

Neviena mājas lapa nevar iztikt bez sava domēna vārda. .LV domēna reģistrācija izmaksā aptuveni 12 eur gadā, savukārt domēniem ar citu paplašinājumu izmaksas var būt atšķirīgas. Situācijās, kad primārais tirgus ir ārzemēs, ir vērts iegādāties .com domēnu. Uzreiz gan jārēķinas, ka visi angļu valodas vārdnīcā ierakstītie vārdi ar .com paplašinājumu ir aizņemti un būs jāizdomā, kas unikāls.

Tā kā domēna vārds reizē kļūst arī par uzņēmuma zīmola vārdu, ir vērts ieguldīt laiku un resursus, lai izvēlētos pareizo vārdu. Tam ir jābūt viegli iegaumējamam, izrunājamam un nepārprotamam, turklāt ideālā gadījumā arī jāpauž Jūsu uzņēmuma vērtības.

Analītika – datu apstrāde

Katrai mājas lapai ir jābūt pieslēgtam kādam apmeklētāju plūsmas analīzes rīkam. Pasaulē populārākais ir Google Analytics. Tas ļauj samērā precīzi redzēt apmeklētāju uzvedību mājaslapā, to uzturēšanās laiku vietnē un ierašanās avotus (citas mājas lapas, tiešs apmeklējums u.c.). Labā ziņa – mājas lapu apmeklētāju statistikas programmas ir pieejamas bez maksas un to apgūšana lietotāja līmenī neprasa ilgu laiku.

Viss iepriekš minētais ļauj secināt, ka mājas lapu izstrādē cena ir mainīgais, ko ietekmē daudzi un dažādi faktori. Vienkārša un funkcionāla mājas lapa par 350 – 500 eiro ir piemērota lielākajai daļai Latvijas uzņēmumu. Liela apjoma un plašākas funkcionalitātes tīmekļa vietnes izmaksās dārgāk. Ja vēlaties noskaidrot, cik izmaksātu Jūsu sapņu mājas lapa, sazinieties ar mums un iepazīstiniet ar savām vajadzībām.