Kas ir SEO ?

Vienkārši izsakoties, Search Engine Optimization (SEO) jeb mājas lapas optimizācija meklētāju sistēmām ir process ar kura palīdzību tiek uzlabota mājas lapas apmeklētāju kvalitāte un kvantitāte, sasniedzot augstāko iespējamo rezultātu meklētājos, piemēram Google. Izmantojot dažādus pierādītus SEO paņēmienus, kas veicina mājas lapas augstāku atbilstības un kvalitatīva satura vērtējumu dažādos meklēšanas tiklos, optimizētajai mājas lapai ir daudz lielākas iespējas parādīties atbilstošajos rezultātos, kad tiek ievadīti konkrēti atslēgas vārdi un frāzes.

Pasaulē galvenie lielākie meklēšanas tīkli ir Google, Yahoo vai Msn. Latvijā mēs visvairāk pazīstam Google.

Lai sniegtu Tev piemēru, iedomājies pats savu Interneta meklēšanas paradumus. Kad tu vēlies atrast informāciju, tavs pirmais instinkts ir izmantot meklēšanas tīklus, jo tas ir viegli un ātri. Kad tev izmet 10 pirmos meklēšanas rezultātus 95% no interneta lietotājiem un noteikti arī tu meklēsi atbilstošos linkus pirmajā rezultātu lapā, jo tiem ir lielākā atbilstība tam ko tu meklē.

Tas ir SEO mērķis. Optimizēt tavu mājas lapu tā, lai lielie meklēšanas tīmekļi tevi novērtētu un ierindotu cik vien augstu ir iespējams, tādejādi tevi atrod un apmeklē daudz vairāk interneta lietotāju. SEO var radīt ļoti līdzīgu spēles laukumu gan milzīgām kompānijām, gan maziem un tikko uzsāktiem biznesiem. Pareizi pielietots SEO nostāda tevi kreisajā lapas pusē, kur tai ir daudz vairāk uzticamības no tavas mērķauditorijas puses.

Kā SEO strādā?

Tieši šeit SEO var likties mazliet neskaidrs tā kā nav vienas vienīgas vispārējas pieejas, kas strādā katrai mājas lapai. Tieši tāpat kā katrs uzņēmums ir savādāks, tieši tāpat veiksmīgs SEO prasa lai mēs izstrādātu individuālu stratēģiju katram optimizācijas projektam. Te nav nekādu īsāku vai ātrāku ceļu lai sasniegtu kvalitatīvu rezultātu, tas var tik sasniegts nedēļās nevis dienās, tikai ja optimizācija ir veikta pareizi. Optimizācija var pārveidot mājas lapu par ļoti spēcīgu rīku, kas rada pozitīvu enerģiju par taviem produktiem vai pakalpojumiem un sasaista tavu mērķauditoriju.

Lai sasniegtu vajadzīgo pozitīvo rezultātu mēs pielietojam šādu optimizācijas paņēmienu kombināciju:

  • SEO stratēģija – jūsu mājas lapas vai vēlamās interneta klātbūtnes SEO analīze, kas tiek veikta ar pieredzējuša SEO konsultanta palīdzību, lai noteiktu uzlabošanas iespējas un izveidotu daudzpusīgu pieeju kas sniegs vēlamos rezultātus.
  • Atslēgvārdu izpēte – rūpīga jūsu industrijas izpēte, atslēgas vārdu un frāžu identifikācija sasniegs viss labākos optimizācijas rezultātus.
  • SEO satura sastādīšana – satura optimizācija izmantojot noteiktus atslēgas vārdus un frāzes, jūsu mājas lapas saturā lai sasniegtu augstāku vērtējumu.
  • Tiešsaišu izveide – process kura laikā tiek veidotas ienākošās tiešsaistes lai sasniegtu augstāku vērtējumu.

Šie ir galvenie aspekti efektīvai SEO stratēģijai, bet ir vēl vairākas metodes, kuras var tikt izmantotas lai palīdzētu sasniegt augstāku vērtējumu un atbilstību jūsu mērķauditorijai.